Göze Parfüm Kaçarsa Ne Yapmalı?

Göze parfüm kaçınca yapılması gereken şeyler öncelikle anında müdahale etmektir. Göze parfüm kaçarsa ilk olarak mümkün olduğunca hızlı ve vakit kaybetmeden gözden temizlemek gerekir. Göze kaçan parfümün göze vereceği zarar parfümün kalitesine göre de değişir. Parfümün içindeki alkol gözde doğal olarak yanmaya sebep olur. Göze yüksek miktarda ve uzun süre temas etmediği sürece kalıcı bir zarar söz konusu değildir.

Özellikle göze kaçan parfümün sahte ve düşük kaliteli ise göze zarar verme ihtimali daha yüksektir. Sahte parfümlerde kullanılan kimyasal maddeler göze temas ettiğinde gözde kalıcı zararlara neden olur. Hatta bazı kimyasallar gözde kalıcı körlüğe kadar etkiye neden olabilir.

Göze Parfüm SıkıldığındaZarar Verir Mi?

Parfümün göze sıkılmasının zararı oldukça büyüktür. Göze kaçan parfümün göze ne derecede zarar vereceği aşağıdaki durumlara göre değişir:

Parfüm Nerelere Sıkılmamalıdır?

Parfümün sıkılmaması gereken yerler arasında öncelikle göz gelir. Parfüm sıkılmaması gereken diğer yerler ise şunlardır:

  • Kulak içleri
  • Saç dipleri
  • Koltuk altı
  • Ağız çevresi ve dudaklar
  • Burun bölgesi

Bu bölgelere parfüm sıkıldığında ciddi zararlar meydana gelebilir. Özellikle göze parfüm kaçarsa çok tehlikeli şeyler olabilir. Bu nedenle parfüm sıkmak oldukça önemli bir konudur ve doğru sıkılması için gerekli hususlara dikkat etmek gerekir.

Parfümün sıkılması gereken yer ense, bilek içi, kulak arkası, boyun gibi bölgelerdir. Parfüm temiz vücuda kuru bir şekilde uygulanmalıdır. Bu şekilde kalıcılığı da etkisi de artar.

Parfüm Nasıl Doğru Kullanılır?

Parfümün doğru kullanımı parfümden kaynaklı istenmeyen problemlerin oluşumunu engellemek açısından oldukça önemlidir. Doğru parfüm kullanımı için şunlara dikkat etmek gerekir:

  • Parfüm doğrudan yüze sıkılmamalıdır.
  • Parfüm boyuna sıkılırken gözler kapatılmalıdır. Ayrıca sıktıktan sonra gözler hemen açılmamalı ve sıkılan yerden uzaklaştıktan sonra gözler açılmalıdır.
  • Yüze yakın parfüm sıkılırken aşağı doğru sıkılmalıdır.
  • El ve parmaklara parfüm sıkılmamalıdır. El ve parmaklar göze temas edilebilir ve yanmaya sebep olabilir.
  • Parfüm az miktarda ve doğru sıkılmalıdır, aşırıya kaçılmamalıdır.

Yukarıdaki hususlara dikkat ederek doğru parfüm sıkımı yapılabilir. Bu şekilde göze parfüm kaçması durumu da engellenmiş olur. Göze parfüm kaçarsa ilk olarak temizlemeye dikkat etmek gerekir.

En Uygun Parfümlere Burada Ulaşabilirsiniz

Aşağıdaki Diğer Makalelerimize Göz Atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu