Home Ne Nedir ? Tester Parfüm Ne Demek, Satın Alınır Mı?

Tester Parfüm Ne Demek, Satın Alınır Mı?

0

Tester deneme parfümüdür. Orijinal parfümlerin numuneleri olan, parfüm markalarının müşterilerinin parfümleri almadan önce kokuları deneyebilmeleri için hazırladıkları örnekleridir. Tester parfüm, orijinal parfüm ile aynı koku notalarına sahiptir.

Gerçek Tester Parfüm’ü Sahtesinden Ayırt Etmek

Hakiki tester parfümü taklidinden ayırt etmek hususunda bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır :

 • Gerçek tester parfümler orijinal kutularda değil tester parfüm için özel olarak tasarlanmış kutularda yer alır. Bu kutular orijinal parfüm kutuları ile uyumlu tasarımda fakat, daha sadedirler.
 • Orijinal tester parfümlerin üzerinde, ‘’ tester’’, ‘’ testeur’’, ‘’demoware’’, ‘’not for sale’’ gibi ifadeler bulunmaktadır.
 • Gerçek tester parfümlerinin şişeleri ise tester olmayan orijinal parfüm şişeleri ile aynıdır. Tek fark şişe üzerinde ‘’tester’’ ifadesinin yer alması ve tasarının küçk boyda yapılmasıdır.
 • Şişeler kapaklı ve ya kapaksız tasarlanır.
 • Tester parfüm, orijinal parfüm ile aynı koku notalarını içerir. Orijinal parfüm ile koku uyuşmazlığı sahteliği gösterir.
 • Tester parfümün etiket, kutu ve şişe seri numaralarının üçü aynı rakamlara sahiptir.
 • Orijinal tester bir peçete üzerine sıkıldığında renk ve leke bırakmaz.

Tester Parfüm Satın Alınır Mı ?

Deneme parfüm satın almak için bir markanın çıkardığı parfüm çeşidinin testerını satmaya yetkisi olan web satış platformları tercih edilir. Markalar oluşturdukları çok pahalı parfümlerin, tester’larını satış için internet veya kendi mağazaları üzerinden sunarlar. Parfüm markalarının satışa sunmak için belirledikleri tester parfümleri satma yetkisini markadan almamış olan ve satış sertifikası bulunmayan kozmetik mağazalarının; bu ürünleri pazarlamaları mümkün değildir. Sadece ücretsiz dağıtılmak üzere tasarlanan tester parfüm istisnai durumlarda, satış sertifikası ile piyasaya sunulur.

Parfüm nasıl yapılır, içeriğinde neler var? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Tester Parfüm, Outlet Parfüm Farkı

Tester, outlet parfüm ayrımı hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Outlet parfümler sıfır orijinal parfümlerdir.
 • Tester parfümler ise % 100 orjinaldirler.
 • Outlet parfümler kusur içeren, ambalaj veya şişelerinde sorun olan parfümlerdir.
 • Tester parfüm ise her yönden hasarsız olup, orijinal parfüm ile aynı şişeye sahiptir.
 • Outlet parfüm kusurları nedeniyle orjinalinden çok daha ucuza satılır.
 • Tester parfüm ise aynı esansa sahip olan orijinal parfümleri üzerinden satışa sunulur.

Tester Parfüm Dolandırıcılığı

Tester parfüm aldatmacası; orjinal parfümlerinin fiyatları pahalı olan bir çok ünlü markanın kokularının, sahte testerlar tercih edilerek çok ucuz fiyatlar ile Instagram, Facebook gibi platformlar üzerinden bilinmeyen kişilerce satışa sunulmasıdır. Hatta bu satışlar mezatlar şeklinde olmaktadır.

Pahalı parfümlerin tester’larını satışa sunan firmaların resmi web siteleri ve onaylı satış sertifikaları bulunur. Satışlar ise sadece parfüm markalarının pahalı ve özel olarak belirlemiş olduğu orijinal parfümlerinin testerları üzerinden yapılır. Bu ürünler barkod kodları açıklanan, serileri paylaşılan ürünlerdir. Dünya parfüm piyasasında yer alan ünlü markaların, yüksek rakamlı parfümlerinin tester seçeneklerinin ise bir kişi tarafından sosyal medyada satışa sunulması mümkün değildir. Bu gibi durumla karşılaşılması halinde parfümlerin sahte olduğu ve aldatmaca bir işlem yapıldığı ifade edilir. Dikkat edilmesi gereken durum onaylı bir web sitesi olmasıdır. Parfummekani.com olarak türkiyede tek satış yetkisi olan ve onaylı bir web sitesiyizdir.

Tester Parfüm Üretim Standartı Nedir?

Tester parfüm üretim ölçünü hakkında detaylar şöyledir:

 • Tester parfümü üretiminde orijinal parfüm üretiminde izlenen aynı yol izlenir. Esansların karışım yüzdeleri aynı oranlarda hazırlanır. Kokular, renk, sertlik, koku notaları orijinal ve tester parfümde aynıdır. Güvenle alabilceğiniz sitemizdeki bay ve bayan tester parfümler için firmamız olarak 7 gün içersinde koşulsuz iade garantisi veriyoruz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version